İki Nokta ile Panik atak'tan uzaklaş

Huzurlu olarak bilinen Avustraliyanın bir çok yerinde yangın var yakın zamanlarda, insanların günlük yaşamlarında paniklendiğini ya da atak yaşadıklarını çok ca görüyorum, bazen aldıkları ilaç bile işe yaramıyor, hem kendileri hem yakınları çaresiz kalabiliyor bazen. Bunun için panik anında kullanabilecek ve yan etkisiz çözümün olduğunu anlatacağım sizlere, üstelik çok kolay uygulama şekliyle başarabileceğiniz uygulamalarla.

Akupunktur tedavisinin bir çok hastalığa faydası olduğunu hepimiz biliriz. Ama sadece akupunktur noktalarına masaj yaparak bir çok sorunumuza çözüm bulabileceğimizi belki çok insanlar bilmezler. İşte bunun için sizlere zaman zaman değişik sorunlara çözüm olabilecek bazı akupunktur noktaları paylaşacağım yazılarımda.


Bugünkü yazımda ise Panik atakta kullanılan iki harika noktadan söz edeceğim.

Bu iki nokta, panik durumunda, hatta panik atak yaşarken, kendinizi ve yakınlarınızı sakinleştirmek için harika çaredir.


Noktayı öğren,

Panikten kurtul!
RENZHONG -人中(DU 26) - İnsan MerkeziBulunduğu yer: Dudak ve burun arasındaki orta çizgiyi üçe böldükten sonra, yukarıdan birinci kısmın 1/3’ünün oluşturduğu yerdir.


Fonksiyonu: Yang ( Pozitif ) enerjinin komandosu olarak bilinir. Hayat enerjiyi enerjisini güçlendirir ve harekete geçirir. Nokta, beyin ve kortekse bağlantılı olması nedeniyle, bedeni diriltme ve şuuru canlandırmak hâkimiyetine sahiptir. Bu yüzden, cankurtaran nokta olarak kullanılır.


Uygulama şekli: Acil durumlarda parmakla baskı uygulanabilir yada hafif vurma şeklinde dokunulabilir . Baskı üç dakikadan fazla olmamalıdır.

Dikkat edilmesi gerekenler: Hijyen nedeniyle bölgedeki cildin zedelenmemesine özen gösterilmesi gerekir.

Çalışma sonucuyla ilgili örnek: Panik atağı olan bir hastam vardı. Bu noktanın nöbetten çıkması için faydalı olduğunu anlatmıştım. Bir gün, bir alışveriş merkezinde aniden gelen panik atak nöbetini bu noktaya bastırarak geçirdiklerini sevinerek anlatmışlardı. “Bundan sonra hiçbir şeyden korkmam artık, çünkü çaresinin elimde olduğunu anladım!” diyerek mutluluğunu paylaşmıştı.

内关 - NeiGuan (PC6) - İç Hudut


Bulunduğu yer: Ön kolda, bileğin orta hattında, bilek çizgisinin 3 parmak üstündedir.

Fonksiyonu: Kalpte oluşan aşırı sıcak enerjiyi dışarı çıkartır ve kalbi rahatlatır. Bulunduğu meridyenden dolayı, kalbin çalışmasını dengede tutar. Dış etkenin kalbe verebileceği negatif etkiyi en aza indirir. Vücuttaki en önemli koruyucu noktalardan biridir. İnsanın ruh halini pozitif yönde etkiler.


Uygulama şekli: Bileği kendine doğru çevrilir. Noktanın üzerine bilekten dirsek yönüne bastırarak 12 - 18 defa masaj yapılır. Bu işlem derin nefes eşliğinde yapılırsa daha etkili olur.


Hepinize şifa olsun, paniksiz yaşayın!

Helpful Links

Home

About us

Services

Book online

Get in Touch

Our Services

Cupping Therapy

Energy Healing (Bioenergy) 

Japanese Needling

(Japanese Acupuncture)

Life Coaching

RA Therapy

Contact us

 Suite 211, Level2, Lift 2

The Block Arcade 

282 Collins ST. Melbourne

 

Tuesday 10.00 - 17:00
Wednesday 10:00 - 17:00
Thursday 10:00 - 17:00
Friday 10:00 - 16:00

Saturday 10:00 - 15:00

By Appointment

E. Kurt

"After three months of illness and being bed-ridden I was able to get up and walk right after the first treatment."

© 2019 Dr.Ravza Wellbeing All Rights Reserved | Website Design by Goober Australia